Nie masz czasu na szukanie?

71 353 52 51 Centrala Obsługi Klienta

biuro@prolearning.pl

Pobierz PDF Pobierz DOC Formularz na szkolenie

Formularz na egzamin

6 +
= 10

Spotknie: Agile, PMBoK czy PRINCE2 w IT ?

W ostatnią sobotę (11.05.2013) w naszym ośrodku odbyło się spotkanie: Agile, PMBoK czy PRINCE2 w IT ? ndash; bezpłatne warsztaty za zakresu zarządzania projektami.

Spotykanie skierowane było do wszystkich naszych Klientów zainteresowanych tematyką skutecznego zarzadzania projektami w firmie: średni i wyższy szczebel kierowniczy m.in. działy HR działy IT oraz kierownicy i liderzy projektów.

W spotkaniu tym uczestniczyli zaangażowani w projekty przedstawiciele działów IT .

Celem spotkania było :

bull; Uzyskanie kluczowej wiedzy o zarządzaniu projektami oraz metodykach projektowych;

bull; Zrozumienie różnic pomiędzy metodykami w celu ich późniejszego właściwego doboru;

bull; Poznanie najlepszych technik i narzędzi projektowych dobranych pod względem skuteczności zarządzania.

Podczas spotkania rozstrzygane były kwestie jak podchodzić do projektów innowacyjnych, gdzie cele i wizje są niejasne oraz rozmyte a jak radzić sobie z projektami generycznymi, w których na wejściu zostaje sztywno opisany punkt wejścia i wyjścia.

Prowadzący spotkanie, Piotr Ogonowski, opowiadał o swoich doświadczeniach zarówno z projektami innowacyjnymi jak i generycznymi.

Wnioski które powstały bazie wymiany doświadczeń:

  • Dobrze zdefiniowany cel projektu to 40 % sukcesu. Czasem jednak rezultaty są trudne do przewidzenia i do wcześniejszego ustalenia. Po określeniu celu realizatorzy projektu rozpoczynają proces planowania.
  • Spontaniczne podejście do realizacji jest ryzykowane i daje mniejsze szanse na odniesienie sukcesu. Z drugiej jednak strony w spontanicznym, niezaplanowanym podejściu każde osiągnięcie jest uznawane za sukces.
  • Spontaniczność to minimalizowanie energii na planowanie. Ułożenie planu, trzymanie się harmonogramu oraz wprowadzanie zmian podczas jego realizacji wiąże się ze stresem i może doprowadzić do usztywnienia się uczestników projektu.

Na koniec odbyło się porównanie metodyk takich jak: PRINCE 2, PMI, AGILE oraz zdiagnozowano dla jakiego rodzaju projektów są one najskuteczniejsze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz polecamy nasze kolejne inicjatywy.

Harmonogram naszych spotkań niebawem.

Referencje

"Centrum Innowacji ProLearning jest organizatorem szkolenia z, w którym uczestniczył pracownik naszej firmy. W maju 2012 roku brał udział w autoryzowanym szkoleniu: MS10748 – Deploying System Center 2012 Configuration Manage Ankiety…"

PartnerTech

więcej

"Firma Logintrans Sp. z o.o. pragnie podziękować Centrum Innowacji ProLearning za współpracę w zakresie organizacji szkolenia „Arkusz kalkulacyjny Google Docs” oraz wyrazić swoje uznanie dla profesjonalnego przygotowania oraz…"

Logintrans

więcej
więcej referencji

Prosimy o uzupełnienie poniższego formularza w celu zapisu na wybrane egzaminy.

Kod * Nazwa * Data * Godzina Opcja
+

Twoje dane

- Zobacz regulamin
×