Nie masz czasu na szukanie?

71 353 52 51 Centrala Obsługi Klienta

biuro@prolearning.pl

Pobierz PDF Pobierz DOC Formularz na szkolenie

Formularz na egzamin

8 +
= 10

5 wskazówek, jak wybrać szkolenie

W świecie, w którym zasypani jesteśmy nadmiarem ofert inieograniczonym wyborem, dostrzeżenie tego, co naprawdę nam się przyda stanowicodzienne wyzwanie. Firmy walczą o klienta, opakowując swoje usługi watrakcyjny papierek, nie dając nam gwarancji, że „cukierek” okaże się wewnątrznaprawdę wartościowy. Dotyczy to również firm szkoleniowych, których bogactwooferty potrafi wywołać zawroty głowy. Jak w takim razie spośród tysięcypropozycji wybrać szkolenie najlepsze dla nas?

Wbrew pozorom nie będzie to takie trudne, jeśli weźmiemy poduwagę kilka czynników i zadamy sobie odpowiednie pytania:

1. Jakie są moje potrzeby i cele?

Zanim zdecydujemy, w jakie szkolenie najlepiej zainwestować,warto zastanowić się, czego oczekujemy i do czego dążymy. Przemyślmy, jakieumiejętności najbardziej przydadzą się nam w pracy i w życiu prywatnym, w czymchcielibyśmy się rozwinąć i jakie braki w wiedzy uzupełnić. Następnym krokiemjest przejrzenie oferty i wyselekcjonowanie kursów zgodnych z naszymioczekiwaniami, co może bezpośrednio doprowadzić nas do odpowiedzi, któreszkolenie wybrać. Pomocne może też okazać się zastanowienie, jakie kwalifikacjesą obecnie najbardziej pożądane na rynku pracy i jakie umiejętności kadrapowinna posiadać.

2. Kto prowadzi szkolenie?

Kiedy już uda nam się wziąć pod uwagę odpowiedni dla naskurs, warto skontaktować się z firmą szkoleniową i wypytać, kim jest osoba,która poprowadzi szkolenie. Od trenera często zależy jakość kursu i naszewrażenie, a nawet ilość przyswojonej wiedzy. Ważne jest jego lub jejdoświadczenie w pracy zawodowej w dziedzinie, której nauczaniem się zajmujeoraz liczba przeprowadzonych zajęć. Istotne też jest, czy trener wykorzystujelub wykorzystywał wcześniej swoje umiejętności w praktyce. Takie doświadczenieświadczy o tym, że osoba ta czuje się komfortowo i pewnie w obszarze, któregonauczaniem obecnie się zajmuje. Warto również dowiedzieć się, jakie metodyszkoleniowe trener wykorzystuje podczas zajęć i czy posiada certyfikat jakościszkoleń.

3. Jak liczna jest grupa?

Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływającym na jakośćszkolenia jest liczba osób na zajęciach. To, czego będziemy się uczyć powinnodeterminować wielkość grupy. Jeśli wybieramy się na trening biznesowy lub taki,w którym analizuje się studium przypadków, liczniejsza grupa pozwoli naintensywniejszą wymianę myśli i doświadczeń oraz będzie stanowić doskonałąplatformę do zadań grupowych. Z kolei szkolenia związane z rozwojem personalnymlub zdobyciem umiejętności komputerowych i internetowych przyniosą największekorzyści, jeśli będą przeprowadzone w małym gronie lub indywidualnie. Na naszewrażenie wpływ mogą mieć również osobiste preferencje. To, czy lepiej czujemysię wśród wielu ludzi i najskuteczniej uczymy się poprzez interakcje czy raczejwolimy przyswajać wiedzę w ciszy i odosobnieniu może mieć decydujący wpływ nato, ile wyniesiemy ze szkolenia.

4. Ile mam czasu na szkolenie?

Czas trwania kursu różni się w zależności od tematyki ioferty ośrodków szkoleniowych. Po zastanowieniu się, ile czasu chcielibyśmypoświęcić na szkolenie możemy porównać nasze oczekiwania z ofertą szkoleniową.Niektóre ośrodki, między innymi Centrum Innowacji ProLearning, dają możliwośćzaproponowania czasu trwania kursu lub jego terminu.

5. Jakie są opinie o szkoleniu?

Jeśli mimo zebrania informacji o kursie poprzez rozmowy zfirmą szkoleniową i przejrzenie jej oferty nadal mamy wątpliwości, wartopopytać zaufane osoby o ich własne wrażenia. Taka rekomendacja może okazać siędecydująca podczas podejmowania wyboru szkolenia. Jeśli jednak nie znamynikogo, kto przeszedł szkolenie w interesującym nas ośrodku, fora internetowenie są wbrew pozorom najlepszym rozwiązaniem. Oprócz dominujących tamagresywnych wypowiedzi, wiele jest tam bardzo pozytywnych, niemalmarketingowych opinii sformułowanych przez samą firmę. W takiej sytuacjinajlepszym rozwiązaniem jest prośba o listę referencyjną danego ośrodkaszkoleniowego.

Referencje

"Centrum Innowacji ProLearning jest organizatorem szkolenia z, w którym uczestniczył pracownik naszej firmy. W maju 2012 roku brał udział w autoryzowanym szkoleniu: MS10748 – Deploying System Center 2012 Configuration Manage Ankiety…"

PartnerTech

więcej

"Niniejszym potwierdzam, że Centrum Innowacji ProLearning z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Wagonowej 2c/2 przeprowadziło w 2016r. w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego Poznań profesjonalne szkolenia z…"

31. Baza Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu

więcej
więcej referencji

Prosimy o uzupełnienie poniższego formularza w celu zapisu na wybrane egzaminy.

Kod * Nazwa * Data * Godzina Opcja
+

Twoje dane

- Zobacz regulamin
×